Низьковольтні перетворювачі частоти

 

Перетворювач частоти

На сьогоднішній день частотні перетворювачі (ПЧ/інвертори/частотники) широко застосовні в галузі промислової автоматизації. Їхнім основним завданням є частотне регулювання швидкості обертання електродвигуна шляхом зміни вхідної частоти.

 

Інвертори (перетворювачі частоти) охоплюють три класи: низької, середньої, високої напруги і мають досить широкий спектр галузевих призначень. Виробничі процеси підприємства можуть контролювати дистанційно за допомогою програмного забезпечення комп'ютера. Залежно від поставленого завдання практично будь-який частотний перетворювач може бути оснащений картою розширення з безліччю додаткових функцій.

 

Виробляється два види частотників – перетворювачі частоти для асинхронних та синхронних двигунів. Нові моделі векторних перетворювачів частоти для управління асинхронними двигунами забезпечують неперевершену точність та відповідність заданим параметрам регулювання швидкості.

 

Більш того, частотні перетворювачі дають користувачеві можливість плавного регулювання швидкості та підтримання необхідного моменту на валу двигуна у досить широкому діапазоні. За допомогою частотника також можуть бути досягнуті і малі швидкості, які підвищують точність зупинки.

 

Основні сфери використання частотних перетворювачів:

  • насосно-вентиляційне обладнання;
  • крани та ін. підйомні механізми;
  • конвеєрні лінії;
  • ліфтове обладнання;
  • управління компресорами та ін.

Переваги використання частотних перетворювачів

  1. Частотники усувають кидки пускового струму, що позитивно позначається на мережі живлення.
  2. Використання частотних перетворювачів зменшує навантаження механічної частини агрегатів, а отже, значно збільшується кількість експлуатаційних годинників обладнання та спостерігається значне скорочення амортизаційних витрат.
  3. У сучасних автоматизованих цехах ПЛ можуть бути підключені до промислової комунікаційної мережі.
  4. Реалізується можливість синхронного оперування кількома електродвигунами від одного перетворювача частоти.
  5. Використання перетворювачів частоти у системи автоматизації та управління дозволяє зменшити енергоспоживання майже на 30% від традиційних способів управління двигунами. Інвестиції в перетворювачі частоти, а також впровадження їх у виробничі процеси підприємств окупаються в короткий термін.

Компанія ЯХОНТ, як офіційний представник та дистриб'ютор, реалізує частотні перетворювачі багатьох провідних світових виробників, таких як: INVT Electric, Schneider Electric, Fuji Electric, Invertek Drives та ін. Основні технічні характеристики частотників представлені на сайті, і що важливо у відкритому доступі можна вивчити та завантажити каталоги продукції наших партнерів.