Історія компанії Яхонт

1993

Компанія ЯХОНТ створена в 1993 році і основним напрямом діяльності у перші роки існування були системи управління різним збагачувальним обладнанням, таким як відсаджувальні машини, сепаратори, живильники тощо.

1994 – 1998

У період з 1994 по 1998 рік колектив підприємства складався всього з п'яти осіб. За цей час було розроблено та впроваджено нові системи управління відсадковими машинами із застосуванням інноваційного для того часу на українському ринку обладнання – перетворювачів частоти. Застосування такого обладнання в роботі підприємств дозволило якісно змінити їх функціональність і надійність, оскільки раніше експлуатувалися або двигуни постійного струму, або асинхронні двигуни комплектно з тиристорними перетворювачами ТПТР.

1996

Відсаджувальні машини того періоду комплектувалися двигунами постійного струму ПБСТ, єдине у СРСР виробництво яких у м. Поті (Грузія) у середині 90-х було повністю припинено. Тиристорні перетворювачі ТПТР відрізнялися вкрай низькою надійністю за своєї великої маси. Тільки уявіть, що перетворювач частоти на 4 кВт важив 90 кг! Перші перетворювачі частоти ALTIVAR 16 було встановлено 1996 року у складі системи управління на ЦЗФ «Білореченська».

Наша компанія у своїх розробках починає широко застосовувати обладнання виробника Schneider Electric. На базі контролера TSX MICRO розробляється та впроваджується система управління збагачувального комплексу для АТ «КАЗХРОМ», проводиться модернізація системи управління мостовим краном для Луганського заводу комірково-бетонних конструкцій. Але основним напрямом нашої діяльності та спеціалізації залишається управління рухом – перетворювачі частоти та сервоприводи.

2001

У 2001 року компанія ЯХОНТ стає офіційним дистриб'ютором «Шнейдер Електрик Україна». Ця подія стає поворотним моментом у розвитку нашого підприємства. Напрямок, не пов'язаний з дистрибуцією, а орієнтований безпосередньо на проектування та виробництво збагачувального обладнання, відокремлюється до самостійного підприємства – «НВК «ГРАВІКОН». У свою чергу, ЯХОНТ повністю концентрується на вирішенні завдань своїх клієнтів, пов'язаних з підбором та постачанням електротехнічного обладнання.

2004 – 2006

Для наближення точок технічної та комерційної підтримки до своїх клієнтів компанія у 2004 році відкриває філію у м. Харкові, а у 2006 – у м. Донецьку. У цьому року створюється відділ технічної підтримки продажів. До складу відділу входять висококваліфіковані фахівці, які мають великий практичний досвід роботи з найрізноманітнішим електротехнічним обладнанням: перетворювачами частоти, SCADA-системами, сервоприводами, ЧПУ, приводами постійного струму.

2007

За підсумками 2007 року компанія ЯХОНТ стає переможцем серед усіх дистриб'юторів «Шнейдер Електрик Україна» у східному регіоні у всіх трьох номінаціях: найбільші темпи зростання; найбільший обсяг продажів; найбільша кількість проведених технічних семінарів. Феєрична перемога однієї компанії у всіх трьох номінаціях відбулася вперше в історії "Шнейдер Електрик Україна"!

Це досягнення стало можливим лише завдяки тісній взаємовигідній співпраці з нашими клієнтами. Орієнтація на успішність їхнього бізнесу, сприяння його розвитку, надання лише перевірених цінових та оптимальних технічних рішень, готовність йти на зустріч для досягнення спільного успіху – ось основні правила корпоративної культури ЯХОНТ, які сприяли таким приголомшливим результатам.

2008

У 2008 році у руслі наміченої стратегії розвитку відкривається філія у м. Києві. На цей момент штат підприємства становить понад сорок осіб. Тільки у відділі технічної підтримки постійно задіяні семеро спеціалістів. Тепер наш клієнт може отримати консультації з будь-яких питань, пов'язаних із продукцією: від налаштування ПІД-регулятора перетворювача частоти до технічних рекомендацій щодо оптимальної архітектури розгалуженої системи управління.

2008 вересень

Завдяки високій технічній компетенції своїх співробітників у вересні 2008 року Луганська філія компанії ЯХОНТ набуває статусу Центру ТелеМеканік. Цей статус компанія «Шнейдер Електрик Україна» надає тільки дистриб'юторам, які мають великий склад із широкою гамою продукції для промислового ринку, а також штат кваліфікованих технічних та комерційних фахівців. Отримання сертифікату Центру ТелеМеканік є офіційним визнанням того факту, що наша компанія відповідає найвищим стандартам у роботі з клієнтами-представниками різних промислових галузей, які висуває до своїх бізнес-партнерів світовий концерн Schneider Electric.

2008 жовтень

У жовтні 2008р. статус Центру ТелеМеканік отримує ще одну – Харківську філію компанії ЯХОНТ. Таким чином, із п'яти відкритих на той момент, в Україні Центрів ТелеМеканік два належать нашій компанії.

2008 грудень

У грудні 2008 року на черговому Конгресі дистриб'юторів підбиваються підсумки вже традиційно по чотирьох регіонах України: Центр/Схід/Захід/Південь. І знов ЯХОНТ стає переможцем серед дистриб'юторів східного регіону!

2008

Крім перемог 2008 рік ознаменувався ще однією важливою подією - розпочатий роком раніше пошук нового постачальника перетворювачів частоти в середньому ціновому діапазоні приносить свої результати - укладається контракт між компанією ЯХОНТ і Shenzhen INVT Electric Co., Ltd, тоді ще молодою, але перспективною компанією, що активно розвивається. із прицілом на лідерство на азіатському ринку. І якщо протягом 2008 року наші клієнти та бізнес партнери з обережністю ставилися до нового для українського ринку виробника, то до 2009 року наша техніко-цінова пропозиція стає відмінним конкурентним доповненням для багатьох машинобудівних підприємств, які тепер можуть комплектувати свою продукцію якісними системами управління цьому суттєво скорочувати видаткову та бюджетну частину своїх промислових підприємств.

2009

У 2009 році компанія ЯХОНТ розширює свій модельний ряд пропонованого клієнту обладнання: високоякісні панелі оператора, сервосистеми, системи крокового приводу та програмовані логічні контролери, все це стало можливим завдяки нашому новому постачальнику компанії Kinco Automation. Цього ж року у м. Дніпро відкривається філія ЯХОНТ, а головний офіс переїжджає до нової будівлі та збільшує свої офісно-виробничі площі втричі.

2013

У 2013 році штат компанії ЯХОНТ налічує понад 70 висококваліфікованих фахівців: у п'яти містах розташовані представництва, які мають у штаті технічних фахівців високого рівня для підтримки регіональних клієнтів компанії, працює щитове виробництво, будується новий цех площею 600 м2, у штаті групи автоматизації – три досвідчені програміста, вартість власного складу перевищує 400 000$.

2014

Зважаючи на політико-економічну ситуацію в Україні у квітні 2014 р. ЯХОНТ приймає рішення про формування на базі Київської філії свого центрального офісу. До Києва переводяться всі матеріальні активи підприємства та переїжджає значна частина персоналу компанії. Ще частину співробітників переїжджають до філій Харкова та Дніпра. Незважаючи на екстрену евакуацію, нам вдається зберегти основний штатний склад підприємства.

2016

У 2016 році в рамках розвитку нашої продуктової пропозиції для клієнтів ЯХОНТ ми укладаємо прямий дистриб'юторський контракт із провідним світовим виробником пристроїв плавного пуску низької та високої напруги – новозеландською компанією AuCom. До 2016 року ця компанія була маловідома на українському ринку, але є лідером інновацій в електротехнічній галузі і провідним виробником пристроїв плавного пуску для багатьох іменитих брендів.

2017

У 2017 році компанія ЯХОНТ стає офіційним дистриб'ютором японського виробника Fuji Electric, що дозволяє ще більше розширити асортимент перетворювачів частоти та іншого промислового електротехнічного обладнання, що пропонується нашим клієнтам, для вирішення їх складних, найрізноманітніших і нестандартних промислових завдань.